nespavosť

7 príspevky / 3154 zobrazenia
Posledný príspevok: 17.04.2017 01:10
Sova
Neregistrovaný
Dobrý deň, už niekoľko rokov trpím chronickou nespavosťou. cca15 rokov. Beriem na to Stilnox 4 tablety, xanax 0,5 tiež 4 tablety a ešte prothiaden 75 , 2 tablety . Vie mi niekto poradiť nejakú inú alternatívu, aspoň na mesiac vymenit stilnox za niečo iné. Počula som o lieku Dormicum. Vie mi niekto poradiť či sa na to dať, alebo to je zbytočné?
#1
jaro
Neregistrovaný
Lieky Vás zabijú, skúste niečo prírodné, pozrite stránku Bádateľ
#2
Diana
Neregistrovaný
Dobrý den, neviem dovod koli ktorému nespíte 15 rokov, ale pravdepodobne sú to neliečené depresie..../alebo ináa choroba..atd/. Pokial su to depky, sam viete čo prežívate v živote a ako sa duševne cítite. Takže by som odporučila v prvom rade psychiatra.....A ked nie, ste proti navsteve, viem vám poradit liek Trittico,ked sa užíva vecer posobi na spanok a lieči zároven aj slabšie depresie...treba zacat opatrne s 1/3 dva dni a potom pridavat dalsiu tretinu. Može sa stat, že prvu noc to nebude idealne nezlaknite sa. Ale je to fakt super liek...Držim palce.
#3
Adam
Neregistrovaný
Lieky, ktoré užívate, sú zo skupiny hypnosedatív a sú veľmi návykové. Užívať sa majú max. 4-6 týždňov a po tomto čase (ak nedôjde k vyliečeniu nespavosti) je ich nutné zameniť za lieky, ktoré nevyvolávajú závislosť alebo je treba začať psychoterapiu. K takýmto nenávykovým liekom patria antidepresíva a takisto antihistaminiká prvej generácie. Jedno antidepresívum už užívate, preto by som odporúčil antihistaminiká, ktoré majú upokojujúci účinok - Calmaben, Prothazin alebo Dithiaden. Všetko sú to lieky na recept. Z voľnopredajných liekov je k dispozícii napr. liek Guajacuran. Všetky prípravky s obsahom ľubovníka (čaje alebo liek Novo-Passit) sa neodporúčajú, lebo dochádza k liekovým interakciám. Buď lieky alebo len ľubovník. Čo sa týka lieku Dormicum - momentálne je deaktivovaný, nie je možné ho dostať. Generické lieky sú v injekčnej forme a nemyslím si, žeby to bolo vhodná forma aplikácie. Zvolil by som radšej Calmaben. Rozhodne sa o zmene lieku poraďte s lekárom, ten Vám k tomu povie viac než farmaceuti alebo pacienti z diskusie. Nech sa Vám darí. :(
#4
skorpionka
Neregistrovaný
Kto uziva Risperinde Orion.?mojmu synovi vypsala a katastrofa nic mu nie dobre ani spat nechce ani jest
#5
ria
Neregistrovaný
Môj vek sa blíži k 70 o 2 roky.14 rokov s trápim so zaspávaním a vstávaním.Nenávidím noc a ráno.Mala som chorého otca,bála som ,ako to dopadne.Bolo mi ľúto mamy,ako zvládne sa starať.Chodila som do roboty,večer nie a nie zaspať,v robote nevyspatá,unavená.Šla som k psychiatričke,dostala som Stilnox so slovami,radšej sa dobre vyspať!Príbalový leták som dobre neprečítala,veselo som ich"papkala,Prestali zaberať.Vymenili sa za Hypnogén,spala som veľmi veľmi dobre.Aj ten po čase/10 rokov/nemal silu.Dostala som k nemu TiapridaL.Spala som ako dieťa-super,až do novembra,2016,moja staršia mamička začala mať problém so Stilnoxom.Až vtedy sme si uvedomili,čo sa deje.Denno denne na internete študovali príznaky,škodlivosť,odvykanie.Čakáme na zázrak alebo sa pustíme do boja s
odvykaním.Hrôza!!! Nikdy v živote nezačať s liekmi,ktorých sa nejde zbaviť.Lekári a psychiatri nemajú čas na pacienta,predpíšu iný liek,alebo antidepresívum a kolotoč začína.Je mi z tohto stavu do plaču.Spánok je potrebný.Závidím ľuďom,ktorí dobre spia a ráno nie sú unavení,neprespia dopoludnie.Teším sa na deň,keď budem "ČISTÁ", a vyspatá.Bude to niekedy?
#6
Sova 32
Neregistrovaný
Skúste tieto lieky na nejaký čas vymeniť za Tiserci[n . Niekedy je možná ospalosť na druhý deň, nie je návykový, ale je na iné diagnózy. Ak sa vrátite k stilnoxu tak 1 tbl. A určite nie každý deň. Ja vás stav hodnotím ako závislosť a lekára, ktorý vám to píše nehodnotím.
#7
PETER
Neregistrovaný
Pri nespavosti treba skusit caj z medovky lekarskej. Medovka lekarska nielen uspava, ale ma vela dalsich zdraviu prospesnych ucinkov. (y)

http://plnielanu.zoznam.sk/c/3049/caj-z-medovky-pre-lepsiu-naladu-i-pamat-vypestujte-si-ju-na-balkone-ci-v-zahradke