Zrušenie registrácie lieku Bioparox

Výbor PRAC Európskej agentúry liekov  na svojom februárovom konaní odporučil zrušenie  registrácie liekov s obsahom antibiotika fusafungín, ktoré sa používajú na lokálnu liečbu infekcií horných dýchacích ciest, ako je napr. rinitída (nádcha), rinofaryngitída (katar/zápal hltanu a nosohltanu), sinusitída (zápal vedľajších nosových dutín) alebo angína.

Výbor PRAC dospel k záveru, že riziká liekov s obsahom fusafungínu, akokoľvek sú nízke, v súhrne prevažujú účinnosť týchto liekov. Preto výbor PRAC odporúča zrušenie  ich registrácie.

V SR sa jedná o voľnopredajný liek Bioparox aer orn, držiteľa rozhodnutí o registrácii Les Laboratories Servier.

Viac o lieku:

Fusafungín je antibakteriálna liečivá látka s protizápalovým účinkom používaná vo forme aerosolu na  nosové alebo orálne podanie v spreji. Doposiaľ sa používal na  miestnu liečbu zápalov sliznice hltanu a dýchacích ciest ako je nádcha, zápal vedľajších nosových dutín, angína, zápal hltanu, zápal hrtanu pri ľahších  ochoreniach sliznice dutiny ústnej, hltanu, krčných mandlí a horných ciest dýchacích.

29 februára 2016
Diskusia k článku (0 príspevky)
Váš názor:
Vaše meno alebo prezývka:
Vložte overovací kód ako ho vidíte na obrázku (na veľkosti písma nezáleží):
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Posledné vo fóre
photo Lieky na alergiu
(0)
photo Alergia
(2)
photo nespavosť
(7)
photo Farba a obal tabliet
(2)
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.