Vo vývoji je nová smartfónová aplikácia pre diabetikov

Diabetes mellitus je chronické ochorenie, ktorým trpí v Slovenskej republike približne 5 % obyvaťeľov. Pacienti trpiaci týmto ochorením mu musia prispôsobiť aj svoj životný štýl. To znamená dodržiavať pravidelnú a zdravú diétu, užívať predpísaný liek (inzulín, perorálne antidiabetikum), dostatočne  sa pohybovať,v neposlednom rade monitorovať hladinu glukózy.

Technologické spoločnosti  IBM a Medtronic spolu predložili návrh na novú aplikáciu pre smartfóny, ktorá pacientov s diabetom može včas varovať o mimoriadnych udalostiach. Na základe výskumu, ktorí pozoroval pacientov s inzulínovou pumpou sa vo viacerých prípadoch ukázalo, že aplikácia by mohla predpovedať vznik hypoglykémie (hladina glukózy v krvi nižšia ako 3,3 mmol/l), hypoglykemickej kómy až 3 hodiny pred nástupom príznakov. Aplikácia by okrem iného mohla byť vhodná najmä pre pacientov, ktorí si zodpovedne kontrolujú svoju hladinu glukózy. 

06 apríla 2016
Diskusia k článku (0 príspevky)
Váš názor:
Vaše meno alebo prezývka:
Vložte overovací kód ako ho vidíte na obrázku (na veľkosti písma nezáleží):
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Posledné vo fóre
photo Lieky na alergiu
(0)
photo Alergia
(2)
photo nespavosť
(7)
photo Farba a obal tabliet
(2)
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.