MILURIT 300 MG tbl 100x300 mg (liek.skl.hnedá)

Liekové a iné interakcie Liek ovplyvňuje pozornosť Kontraindikácie na ochorenia pacienta Prísny zákaz počas dojčenia Prísny zákaz počas gravidity

Cena

Max. predajná cena:

11,24 €

Úhrada poisťovne:

11,24 €

Pacient platí:

0,00 €(0,00%)
Plne hradený ZP (I)*
Vývoj cien
MILURIT cena
Indikačné obmedzenie: Nie
Preskripčné obmedzenia: Nie
Súhlas revízneho lekára: Nie
Kód 01711
Registračné číslo 29/0515/12-S
Dátum registrácie 26. 9. 1972
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj na lekársky predpis (Rp)
Zastúpenie výrobcu EGIS Pharmaceuticals Ltd., Maďarsko
Účinné látky
Indikačná skupina Antireumatiká. Antiflogistiká. Antiuratikáriá (29)
Doba použiteľnosti 60 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
M MUSKULOSKELETÁLNY SYSTÉM
M04 Antiuratiká (liečba dny)
M04A Antiuratiká (liečba dny)
M04AA Lieky potlačujúce tvorbu kyseliny močovej
M04AA01 Alopurinol

Na čo sa MILURIT používa?

Milurit patrí do skupiny liekov používaných na liečbu metabolickej poruchy známej ako dna (pakostnica).
Dna je vyvolaná nadmerným množstvom kyseliny močovej v krvi. Keď je jej hladina vysoká, kyselina močová vytvára kryštály často lokalizované v kĺboch. Obranná reakcia organizmu na prítomnosť kryštálov spôsobuje značné bolesti.

Milurit účinkuje tak, že znižuje alebo aspoň reguluje množstvo kyseliny močovej vytváranej v organizme. Milurit dnu priamo nelieči, ale pomáha zabrániť jej bolestivým záchvatom.

Milurit môže pomáhať aj pri iných stavoch spôsobených nadmerným množstvom kyseliny močovej, vrátane obličkových kameňov.

Používa sa aj na liečbu vysokej hladiny kyseliny močovej, spôsobenej nadmernou deštrukciou buniek pri zhubných ochoreniach a ich liečbe.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Prípadný výskyt nežiadúcich účinkov lieku:

Zriedkavo, väčšinou v prípadoch zníženej renálnej funkcie alebo hepatálnych ochorení. Aby sa predišlo záchvatom akútnej dny, ktoré môže vyvolať alopurinol, treba v období počiatočnej fázy liečby touto látkou aspoň mesiac pridávať nesteroidové protizápalové látky alebo kolchicín. Najbežnejšie: svrbenie, makulopapulárne lézie, purpury. V takých prípadoch treba liečbu okamžite prerušiť. Ak sú kožné symptómy po prerušení liečby mierne, podávanie alopurinolu je možné obnoviť v nižšej dávke a v liečbe možno pokračovať postupným zvyšovaním dávky. Ak sa kožné prejavy vrátia, alopurinol treba okamžite vysadiť a už nikdy neobnoviť. Veľmi zriedkavo: exfoliatívne kožné reakcie spojené s horúčkou, lymfadenopatia, artralgia a eozinofília podobná Stevensov-Johnsonovmu syndrómu a/alebo Lyellovmu syndrómu. V týchto prípadoch je potrebné alopurinol okamžite a definitívne vysadiť. Tieto symptómy sa obyčajne objavia u pacientov s renálnym alebo hepatálnym ochorením a možno ich liečiť kortikosteroidmi. Sporadicky sa môžu objaviť nauzea a vracanie, ale možno im zabrániť postprandiálnym užitím alopurinolu. Príležitostne: porucha funkcie pečene (zvýšené sérové hladiny alkalickej fosfatázy a transaminázy), leukopénia a leukocytóza.

Ďalšie lieky s rovnakým názvom

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.