CILEST tbl 1x21 (blis.PVC/Al)

Cena

Max. predajná cena:

6,90 €

Úhrada poisťovne:

nie je

Pacient platí:

6,90 €
Vývoj cien
CILEST cena
Kód 94745
Registračné číslo 17/0132/91-CS
Dátum registrácie 17. 7. 2007
Patentná ochrana originalny liek
Zastúpenie výrobcu Johnson & Johnson, s.r.o., Slovensko
Výdaj na lekársky predpis (Rp)
Účinné látky
Indikačná skupina Antikoncepčné lieky (17)
Doba použiteľnosti 36 mes.
Nepodávať mladistvým do 16r. Liekové a iné interakcie Liek obsahuje cukry Kontraindikácie na ochorenia pacienta Prísny zákaz počas gravidity Nedoporučuje sa podávať počas dojčenia

Prípadný výskyt nežiadúcich účinkov:

Počas užívania Cilestu boli hlásené nasledujúce vedľajšie účinky:

Veľmi časté (môžu postihnúť viac ako 1 z 10 užívateľov):
bolesť hlavy, nevoľnosť, vracanie, hnačka, vaginálne krvácanie medzi menštruáciami, bolestivá menštruácia, abnormálne krvácanie z vynechania (ako napr. špinenie).

Časté (môžu postihnúť viac ako 1 zo 100 užívateľov):
infekcia močových ciest, vaginálna infekcia, alergická reakcia, opuch z dôvodu zadržiavania vody v tele, poruchy nálady ako depresia, zmeny nálady, problémy so spánkom, nervozita, migréna, závrat, bolesť brucha, zápcha, plynatosť, prelievanie plynov v čreve, akné, vyrážka, svalové kŕče, bolesť končatín, bolesť chrbta, vynechanie jednej alebo viacerých menštruácií, vaginálny výtok, bolesť prsníkov, bolesť v hrudi, opuch, pocit únavy alebo slabosti, zvýšenie telesnej hmotnosti.

Menej časté (môžu postihnúť viac ako 1 z 1 000 užívateľov):
abnormálny výter z krčka maternice, prírastok alebo úbytok telesnej hmotnosti, znížená alebo zvýšená chuť do jedla, úzkosť, zmena záujmu o sex, odpadávanie, pocit pálenia, znecitlivenia alebo štípania kože, problémy so zrakom, suché oči, silné búšenie srdca, krvná zrazenina v žilách pľúc, nôh alebo iných častiach tela, vysoký tlak krvi alebo jeho zvýšenie, návaly horúčavy, skrátenie dychu, strata vlasov, nadmerné ochlpenie tela, svrbenie s vyrážkami alebo bez nich, sčervenanie kože, zmena farby kože, bolesť svalov, výtok z prsníkov, zväčšenie prsníkov, cysta na vaječníku, suchosť vagíny a kože okolo nej.

Zriedkavé (môžu postihnúť viac ako 1 z 10 000 užívateľov):
tekutinou naplnená hrčka v prsníku, zmena chuti do jedla, strata záujmu o sex, závrat, ako keby ste sa točili, rýchly tlkot srdca, upchanie žíl, zápal pankreasu, zápal pečene, nadmerné potenie, zvýšená citlivosť na slnečné žiarenie, vaginálny výtok.

Neznáme:
rakovina prsníka, nezhubný (benígny) tumor pečene, nezhubná (benígna) hrčka v prsníku, abnormálne zmeny tkaniva v prsníku, abnormálne hladiny tukov v krvi (ako napr. cholesterolu), mozgová príhoda, prudké mimovoľné kontrakcie svalov rúk, nôh, hlavy a tela, krvná zrazenina v cievach oka, problémy s nosením kontaktných šošoviek, infarkt, krvné zrazeniny v nohách, krvné zrazeniny v pľúcach, opuch tváre, jazyka alebo hrdla, ktorý môže spôsobiť problémy s prehĺtaním alebo dýchaním a môže byť sprevádzaný vyrážkou, bolestivé červené podliatiny na rukách alebo nohách, nočné potenie, znížená tvorba mlieka.

Zatriedenie podľa účinku na jednotlivé orgány a ich sústavy (ATC skupina liečiva):

G UROGENITÁLNY SYSTÉM A POHLAVNÉ HORMÓNY
G03 Pohlavné hormóny a lieky ovplyňujúce kontraceptíva
G03AA Progestíny a estrogény, kombinácie
G03AA11 Norgestimát a estrogen

CILEST tbl 1x21 (blis.PVC/Al)
Hodnotenie: / 5 z 11 hodnotení
Pridaj recenziu
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
Posledné vo fóre
photo Farba a obal tabliet
(0)
photo nespavost
(1)