CILEST tbl 1x21 (blis.PVC/Al)

Nepodávať mladistvým do 16r. Liekové a iné interakcie Liek obsahuje cukry Kontraindikácie na ochorenia pacienta Prísny zákaz počas gravidity Nedoporučuje sa podávať počas dojčenia

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

6,90 €
Vývoj cien
CILEST cena
Kód 94745
Registračné číslo 17/0132/91-CS
Dátum registrácie 17.7.2007
Patentná ochrana originalny liek
Výdaj na lekársky predpis (Rp)
Zastúpenie výrobcu Johnson & Johnson, s.r.o., Slovensko
Účinné látky
Indikačná skupina Antikoncepčné lieky (17)
Doba použiteľnosti 36 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
G UROGENITÁLNY SYSTÉM A POHLAVNÉ HORMÓNY
G03 Pohlavné hormóny a lieky ovplyňujúce kontraceptíva
G03A Hormonálne kontraceptíva pre systémovú aplikáciu
G03AA Progestíny a estrogény, kombinácie
G03AA11 Norgestimát a estrogen

Nežiaduce účinky

Počas užívania Cilestu boli hlásené nasledujúce vedľajšie účinky:

Veľmi časté (môžu postihnúť viac ako 1 z 10 užívateľov):
bolesť hlavy, nevoľnosť, vracanie, hnačka, vaginálne krvácanie medzi menštruáciami, bolestivá menštruácia, abnormálne krvácanie z vynechania (ako napr. špinenie).

Časté (môžu postihnúť viac ako 1 zo 100 užívateľov):
infekcia močových ciest, vaginálna infekcia, alergická reakcia, opuch z dôvodu zadržiavania vody v tele, poruchy nálady ako depresia, zmeny nálady, problémy so spánkom, nervozita, migréna, závrat, bolesť brucha, zápcha, plynatosť, prelievanie plynov v čreve, akné, vyrážka, svalové kŕče, bolesť končatín, bolesť chrbta, vynechanie jednej alebo viacerých menštruácií, vaginálny výtok, bolesť prsníkov, bolesť v hrudi, opuch, pocit únavy alebo slabosti, zvýšenie telesnej hmotnosti.

Menej časté (môžu postihnúť viac ako 1 z 1 000 užívateľov):
abnormálny výter z krčka maternice, prírastok alebo úbytok telesnej hmotnosti, znížená alebo zvýšená chuť do jedla, úzkosť, zmena záujmu o sex, odpadávanie, pocit pálenia, znecitlivenia alebo štípania kože, problémy so zrakom, suché oči, silné búšenie srdca, krvná zrazenina v žilách pľúc, nôh alebo iných častiach tela, vysoký tlak krvi alebo jeho zvýšenie, návaly horúčavy, skrátenie dychu, strata vlasov, nadmerné ochlpenie tela, svrbenie s vyrážkami alebo bez nich, sčervenanie kože, zmena farby kože, bolesť svalov, výtok z prsníkov, zväčšenie prsníkov, cysta na vaječníku, suchosť vagíny a kože okolo nej.

Zriedkavé (môžu postihnúť viac ako 1 z 10 000 užívateľov):
tekutinou naplnená hrčka v prsníku, zmena chuti do jedla, strata záujmu o sex, závrat, ako keby ste sa točili, rýchly tlkot srdca, upchanie žíl, zápal pankreasu, zápal pečene, nadmerné potenie, zvýšená citlivosť na slnečné žiarenie, vaginálny výtok.

Neznáme:
rakovina prsníka, nezhubný (benígny) tumor pečene, nezhubná (benígna) hrčka v prsníku, abnormálne zmeny tkaniva v prsníku, abnormálne hladiny tukov v krvi (ako napr. cholesterolu), mozgová príhoda, prudké mimovoľné kontrakcie svalov rúk, nôh, hlavy a tela, krvná zrazenina v cievach oka, problémy s nosením kontaktných šošoviek, infarkt, krvné zrazeniny v nohách, krvné zrazeniny v pľúcach, opuch tváre, jazyka alebo hrdla, ktorý môže spôsobiť problémy s prehĺtaním alebo dýchaním a môže byť sprevádzaný vyrážkou, bolestivé červené podliatiny na rukách alebo nohách, nočné potenie, znížená tvorba mlieka.
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.