Predpísali Vám lekári rôzne lieky? Kombinujete liek s voľne predajnými prípravkami alebo užívate viac než 2 lieky? Zistite ich nežiadúce účinky a možnosti zmiernenia. Skontrolujte si interakcie medzi nimi. Sú skutočne 2 lieky s rovnakou účinnou látkou identické? Porovnajte ich. Ako na to?
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Posledná aktualizácia údajov: 10.08.2015
Lekár plní úlohy, ktoré vyplývajú zo zmluvného vzťahu so zdravotnou poisťovňou, s ktorou má on alebo jeho zamestnávateľ podpísanú zmluvu o úhradách zdravotných  výkonov.
celá rubrika
Je dôležité vedieť
Ak dôjde k poškodeniu pacienta vplyvom nekvality lieku, zodpovedný je vždy príslušný výrobca lieku. Pri nesprávnom výbere liečiva je zodpovedný lekár. Lekárnik je zodpovedný v prípade, ak vydá pacientovi iný liek, než bol predpísaný na recepte, resp. v inej dávke a množstve.
Pýtajte sa. Položte jednu, viacero alebo aj všetky otázky z nižšie uvedeného zoznamu. Máte právo dostať na ne trpezlivú, vyčerpávajúcu a zrozumiteľnú odpoveď, ktorú pochopí aj laik. 

Okrem toho, že budete šťastnejšie (kyselina listová, alebo vitamín B9 pomáha pri produkcii serotonínu), spravíte tak veľa pre zdravie svojho dieťatka.

Pri liečbe antibiotikami mávate tráviace ťažkosti, prípadne vás trápi vaginálna mykóza. Nikto vám však nepovedal, že by ste mohli týmto problémom predísť, a to veľmi jednoducho. Probiotikami.

Opaľovací krém s SPF 30 môže znížiť schopnosť tela syntetizovať vitamín D až o 95%. Aj uhol, pod ktorým slnečné lúče narazia na zem, ovplyvňuje vstrebávanie tohto vitamínu zo slnka.
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Anketa
Ovplyvňuje váš nákup liekov reklama a reklamné materiály?
Áno, výhradne
Áno, niekedy
Vo väčšine prípadov nie
Určite nie